11 Aralık 2013

Adnan Yücel 1 Mayıs'ta

Adnan Yücel Edebiyat-Sanat Derneği, 15 Aralık Pazar günü 1 Mayıs Mahallesi'nde açılacak

Adnan Yücel 1 Mayıs'ta
1 Mayıs Mahallesi'nde semt emekçileri tarafından açılacak olan Adnan Yücel Edebiyat Sanat Derneği'nin duyuru ve davet çalışmaları devam ediyor.

Yoğun kış şartlarına aldırmadan evleri ve esnafları tek tek dolaşarak Adnan Yücel Derneği'nin 1 Mayıs Mahallesi'nde ihtiyaç olduğunu ve nasıl bir çalışma içinde olunduğunu anlatmaya devam ediyoruz.

Özellikle 1 Mayıs gibi devrimcilerin bedel ödeyerek yaratılan emekçi semtlerinde yozlaşmanın, çeteleşmenin, fuhuşun ve uyuşturucu ticaretinin devlet eliyle desteklendiğini anlatıyor, aydınlatmaya çalışıyoruz. Bu çürütülme ve yozlaştırmaya karşı mücadelenin ancak semt emekçileri, gençleri, kadınlarıyla birlikte yürütülebileceğini; gençlerin bilinçlendirilebilmelerinin ancak aileleriyle birlikte yapılacağını, böyle bir derneğe bu nedenle ihtiyaç olduğunu vurguluyoruz.

14 Aralık Cumartesi günü dernekte bir resim ve kitap sergisi açılacak. 15 Aralık'ta ise saat 15:00'te açılış konseri düzenlenecek.

1 Mayıs Mahallesi Alınteri okurları

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..